Bm Holding

Ermenek Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Sorumluluk
  3. Ermenek Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Ermenek Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

BM Grubu, içinde yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının bir parçası olarak, yeşil enerjiye olan bağlılığını, projelerine paralel olarak yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile daha da ileriye götürmeyi amaçlamaktadır. BM’nin bu projelerdeki temel gayesi, yeni nesiller için daha yüksek bir yaşam kalitesi yaratmaktır. Bu doğrultuda ise, uzun dönemde sürdürülebilir, rantabl ve kalıcı fayda getirecek projelerin desteklenmesi ön planda tutulmaktadır.

Bu hedefte gösterdiğimiz kararlılığın en iyi örneği, yöre insanının hayat kalitesini geliştirici birçok projenin geliştirildiği, finanse edildiği ve gerçekleştirildiği Ermenek Barajı ve HES Projesi’dir.

 

Ermenek Kayak Merkezi

Ermenek Kayak Merkezi, BM’nin liderliğini yaptığı Ermenek Konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilerek Ermenek Belediyesi’ne hibe edilen bir kayak merkezi projesidir. Tesis muhtevasında 800 metre uzunluğunda kayak pisti, teleski ve kayak merkez binası bulunmaktadır.

Kazancı Kültür Merkezi

Ermenek, Kazancı’da 1000 koltuk kapasiteli bir kültür merkezi inşa edilip tamamlanarak Ermenek Belediyesi’ne hibe edilmiştir.

Öğrenci Yurtları

Ermenek’te eğitim alanında gerçekleştirilen yatırımlar çerçevesinde, 200-yatak kapasiteli bir kız yurdu tasarlanmış, inşa ve tefriş ederek 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edilmiştir.

Ermenek Ağaçlandırma Projesi

500 ha. Alanın tesviye ve düzenleme işleri gerçekleştirilerek ağaçlandırılmış ve Ermenek Orman İşletmesi’ne devredilmiştir.

Ermenek Misafirhanesi

Ermenek’te çevreye halim bir konumda, 40 yataklı modern bir misafirhane inşa edilerek Ermenek Belediyesi’ne hibe edilmiştir. Yapılan misafirhane, misafirlere minibardan plazma TV’a kadar her türlü konforu verecek şekilde tefriş edilmiş olup, Ermenek Baraj Gölü’ne ait panoramik bir manzara sunmaktadır.