Logo

OILFIELD

Oilfield Baslik Yazi

 

BM Oilfield bölümü tamamen, BM’nin petrol, doğalgaz ve jeotermal alanında yatırımcı olarak ihtiyaçlarının karşılanması gereksiniminden doğmuştur. Başta kurulan iskelet yapı zaman içerisinde geliştirilerek, konularında değer yaratacak, bölgenin kaynaklarını ve tedarik zincirini en verimli şekilde kullanacak, yenilikçi ve konusunda uzman bir şirketler grubu oluşturulmuştur.

PETROTEK GLOBAL  (www.petrotekglobal.com.tr )

Petrotek, uluslararası standartta petrol sondaj kuleleri ve ekipmanı üreticisidir. Uzmanlık alanları karasal ve mobil sondaj kuleleri, tanklar ve katı madde kontrol sistemleri, çimentolama ve asitleme pompaj üniteleri, batch mikser ve silolar, log kamyonları (wireline ve e-line) ve çeşitli yan ürünlerin tasarım, üretim, tamir ve yenileme işleridir.

Petrotek API Q1, 4F, 7K ve 8C sertifikalarına sahiptir.

PARS (www.parsdrilling.com)

Anadolu Aslanı (marka ismi Pars Anatolian) Sondaj Müteahhitliği A.Ş, BM ‘nin sondaj sektöründeki 10 yıllık sondaj makineleri üretimini de kapsayan – bilgi, birikim ve ekipmanını, operatör şirketlerin hizmetine sunmak amacı ile kurulmuştur. Sahip olduğu geniş makine parkı sayesinde her türlü sondaj, kuyu tamamlama (log, E-coil log, çimentolama, asitleme, perforasyon), workover ( coiled tubing unit, rigless completion, vs.) ve üretim test operasyon hizmetlerini verebilmektedir.