Logo

Jeotermal

Geothermal Baslik Yazi

BM Jeotermal Grubu, jeotermal aramacılık ve enerji projeleri alanında, tek noktadan anahtar teslimi saha ve proje geliştirme, uygulama ve işletme hizmetleri verebilen, sektörün önde gelen jeotermal tedarikçisi konumundadır.

BM Grubu’nun alanında uzmanlaşmış şirketleri, tam ölçekli aramacılık ve saha geliştirmeden, 3 boyutlu rezevuar modellemeleri, karotlu, konvansiyonel ve yönlü sondajlar, kuyu tamamlama ve workover operasyonları, akış testleri ve santral ön mühendislik çalışmalarına kadar çok geniş bir yelpazedeki görevleri üstlenebilmektedir.

Grubunu 2004 yılından beri jeotermal aramacılık ve enerji alanında yürüttüğü agresif yatırım hamlesi, BM’yi Türkiye jeotermal yatırımları konusunda en tecrübeli gruplardan birisi konumuna taşımıştır. BM’nin jeotermal portföyünde faaliyette 1 adet (13,2MW), yapım aşamasında 2 adet (toplam 30MW) JES ve planlama aşamasında 1 adet (10MW) JES ve 5’i enerji üretimine uygun olmak üzere, tamamı kendi keşfi olan toplam 11 adet jeotermal üretim sahası bulunmaktadır. BM hâlihazırda sahalarında yılda 87 GWh jeotermal enerjinin yanı sıra 8400 ton endüstriyel saflıkta CO2 gazı üretmektedir.

Bunların yanı sıra jeotermal sondaj kuleleri ve yan ekipmanı üreten (Petrotek; www.petrotekglobal.com) ve sondaj müteahhitliği ve kuyu hizmetleri veren (Pars; www.parsdrilling.com) ve eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren (Pusula R&D, www.pusulard.com) şirketlerimiz de, jeotermal alanındaki diğer yatırımcılar için yüksek değer yaratan kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Detaylar için lütfen BM Oilfield bölümüne bakınız.