Logo

BM Oilfield

Oilfield Baslik Yazi

ol1 ol2 ol3 ol4
 
 
ol5 ol7
 

 

BM Oilfield bölümü tamamen, BM’nin doğalgaz ve jeotermal alanında yatırımcı olarak ihtiyaçlarının karşılanması gereksiniminden doğmuştur. Başta kurulan iskelet yapı zaman içerisinde geliştirilerek, konularında değer yaratacak, bölgenin kaynaklarını ve tedarik zincirini en verimli şekilde kullanacak, yenilikçi ve konusunda uzman bir şirketler grubu oluşturulmuştur.

PETROTEK GLOBAL  (www.petrotekglobal.com.tr )

Petrotek, uluslararası standartta petrol sondaj kuleleri ve ekipmanı üreticisidir. Uzmanlık alanları karasal ve mobil sondaj kuleleri, tanklar ve katı madde kontrol sistemleri, çimentolama ve asitleme üniteleri, batch mikser ve silolar, log kamyonları (wireline ve e-line) ve çeşitli yan ürünlerin tasarım, üretim, tamir ve yenileme işleridir.

PARS (www.parsdrilling.com)

Anadolu Aslanı (marka ismi Pars Anatolian) Sondaj Müteahhitliği A.Ş, BM ‘nin sondaj sektöründeki 10 yıllık sondaj makineleri üretimini de kapsayan – bilgi, birikim ve ekipmanını, operatör şirketlerin hizmetine sunmak amacı ile kurulmuştur. Sahip olduğu geniş makine parkı sayesinde her türlü sondaj, kuyu tamamlama (log, çimentolama, asitleme, perforasyon), workover (coiled tubing unit, mekanik temizlik, vs.) ve üretim test operasyon hizmetlerini verebilmektedir.

PUSULA R&D (www.pusulard.com )

Pusula R&D, BM’nin doğalgaz ve jeotermal aramacılık sektöründeki bilgi ve birikimlerini operatör şirketlerin hizmetine sunmak amacı ile kurulmuştur.

Başlıca hizmetleri jeotermal aramacılık danışmanlığı, jeotermal enerji santrali danışmanlığı, saha/rezervuar değerlendirme ve teknik değerlendirme çalışmalarıdır. Pusula ayrıca aramacılık, sondaj, kuyu tamamlama, test, rezervuar geliştirme ve yönetimi, santral kurulumu, işletmesi ve ekonomisi gibi çeşitli alanlarda kurumsal eğitim hizmetleri de vermektedir.

GARDNER DENVER TÜRKİYE (www.bmoilfield.com )

Dünyaca ünlü Garnder Denver pompalarının Türkiye temsilciliğidir. Daha az iz alanında daha fazla güç ve sarsılmaz kalite Garnder Denver’ın temel özellikleridir.

KENWORTH TÜRKİYE (www.bmoilfield.com )

Dünyada sınıfının en kalitelisi olarak kabul edilen Kenworth kamyonlarının Türkiye temsilciliğidir. Kenworth kamyonları sağlam yapıları, yüksek güç kapasiteleri ve yetenekli şasi konfigürasyonları ile özellikle petrol, doğalgaz ve jeotermal aramacılık sektörünün zorlu şartlarını en iyi şekilde karşılayabilmektedir.