Logo

Arazi Geliştirme

Land Development Baslik Yazi

 

BM Grubu, 1992 yılından bu yana Antalya ve Ankara’da yüksek değerli çeşitli arazileri almasıyla başlayan bu alandaki girişimlerine, kentsel dönüşüm ve arazi geliştirme projeleri ile devam etmiştir. Bu alandaki çalışmalar, mevcut ve planlanan az sayıdaki seçkin proje ile sınırlı tutulmaktadır.

BM’nin bu alandaki en önemli referansı, Belek’te geliştirdiği mega tatil köyü ve golf kulübü Altis Golfhotel projesi olmuştur. Antalya’da 1992 yılına kadar neredeyse hiç bilinmeyen bu bakir sahil şeridinde geliştirilen bu önce proje, takip eden yıllarda git gide artan turistik gelişimin fitilini ateşlemiş ve bugün 150’den fazla tatil köyü içeren Belek Turizm Bölgesi’nin yaratılmasında ve golf turizminin bu bölgede önem kazanmasında büyük rol oynamıştır. Bu proje aynı zamanda “resort hotel” kavramının Türkiye’de popüler hale gelmesinde de öncü olmuştur.

Mevcut projelerimiz arasındaki, Ankara’nın prestijli ticari bölgesi Bilkent’te, Eskişehir Yolu üzerinde bulunan MAIDAN Ofis ve Rezidans Projesi eşsiz konumu ve birçok pratik ve farklı bileşeni sayesinde şehrin en gözde mekanlarından birisi olmuştur. Projeleri ünlü Ankara’lı mimarı ofis A TASARIM, tema tasarımı dünyaca ünlü tasarımcı Stephen STEPHANOU (Bellagio Hotel, Rockefeller Center) tarafından gerçekleştirilmiştir. (www.maidan.com.tr).

Buna paralel olarak, BM’in şu anki en önemli arazi geliştirme projesi olan Ankara’da 2656 dönümlük Ballı Kuyumcu arazisinde, 3 etap halinde hayata geçmesi planlanan özgün bir yerleşim konsepti geliştirilmektedir.